Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

تلاش برای برقراری عدالت دغدغة همیشگی در زندگی انسانهاست. در اینکه در بازه های زمانی چه میزان عدالت در جامعه ساری و جاری بوده است، امری نسبی است و دستیابی به عدالت از دیرباز دستخوش تغییرات جوامع بشری و قدرت حاکم بوده است.
در این بین بر عدالت اجتماعی به عنوان بعدی از عدالت تاکید بیشتری شده است شاید بیشتر از این جهت که با برقراری عدالت اجتماعی سایر ابعاد عدالت از جمله عدالت اقتصادی نیز تحقق خواهد یافت.
یکی از جلوه های عدالت اجتماعی در شرایط کنونی جوامع از جمله کشور ایران تعهد به قوانین اقتصادی و مالیاتی توسط مردم است .
یکی از مواد این قانون، ماده ۱۶۹قانون مالیات های مستقیم می باشد که تصریح گردیده اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل موضوع این قانون که حسب اعلام سازمان امورمالیاتی کشور موظف به ثبت نام در سامانه می شوند مکلف هستند برای انجام معاملات خود صورتحساب صادره و شماره اقتصادی خود و طرف معامله را در صورتحساب و قرارداد مربوطه درج و فرست معاملات را به سازمان ارسال کنند.
ارائه فهرست معاملات فصلی هم موجب نظم و انضباط مالی و شفافیت اقتصادی خواهد شد و هم رقابتی سالم و مطلوب در فعالیتهای اقتصادی ایجاد می کند که این امر از بروز فعالیتهای سودجویانه جلوگیری می کند و اعتماد و یقین جایگزین بدبینی و سلب اطمینان می گردد. همچنین دستاورد دیگر این امر اجرای بی قید و شرط عدالت درباره همه فعالان اقتصادی می باشد. شفافیتی که ارسال صورتحساب معاملات با خود به همراه دارد جامعه را در وضعیت روانی مناسبی قرار می دهد و بستر مناسبی را برای رشد اقتصاد کشور فراهم می کند.
در واقع ارائه صورت معاملات فصلی ضمن دادن فرصت برابر به همه صاحبان سرمایه برای رقابت در فضای بازار، اطمینان خاطری به آحاد مردم می دهد که همگان به برقراری عدالت اجتماعی در جامعه یقین یابند و بدانند که در برابر این عدالت اجتماعی همه سهیم هستند چه آنان که مستقیم یا غیرمستقیم مالیات پرداخت می کنند که خود نمودی از برقراری عدالت اجتماعی است و چه آنان که با ارائه فهرست معاملات فصلی خود را ملزم به ایفای نقش در برقراری عدالت می کنند.
در این راستا سازمان امور مالیاتی کشور با تسهیل در ارسال صورت معاملات فصلی بصورت الکترونیکی برای مشمولین این ماده شرایط مناسبی را فراهم نموده است. این امر میسر نخواهد شد جز با سازماندهی، برنامه ریزی و ایجاد ارتباط موثر بین سازمان‌ها، دستگاه‌ها، تشکل‌های صنفی و صاحبان مشاغل. سازمان امور مالیاتی کشور، در راستای اجرای سیاست‌های دولت مبنی بر توسعه خدمات الکترونیکی، با پیاده سازی طرح جامع مالیاتی و شفافیتی که ارسال صورت معاملات فصلی در مبادلات اقتصادی به همراه دارد بستر مناسبی را برای رعایت عدالت و رشد و شکوفایی اقتصاد کشور فراهم می‌کند.
سازمان امور مالیاتی کشور جهت تشخیص صحیح و دقیق درآمدهای مشمول مالیات و پیرو آن برقراری عدالت اجتماعی به دریافت صحیح و دقیق این نوع اطلاعات در قالب ارائه صورت معاملات فصلی نیازمند است. به همین جهت، ارائه اطلاعات ناقص به این سازمان، تشخیص و قضاوت ناقص و غیر عادلانه را در پی خواهد داشت.
منبع : سازمان اور مالیاتی کشور

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.