Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

استفاده از سامانه هاي فروش در گذشته اي نه چندان دور تنها مختص برخي فروشگاه هاي مدرن در کشورهاي پيشرفته بود ، اما اکنون تمامي خرده فروش هاي بزرگ و کوچک قادر به استفاده از آن هستند و در آينده اي نه چندان دور استفاده از اين فناوري به يک ضرورت تبديل خواهد شد .

استفاده از صندوق هاي مکانيزه فروش داراي مزاياي فراواني است و در حقيقت يک ابزار با کارايي متفاوت مثل انبارداري ، حسابداري درآمد و هزينه و …براي واحدهاي صنفي به شمار مي رود .

هزينه اين گونه تجهيزات در مقايسه با نيروي انساني به خصوص نيروي انساني که داراي تخصص هايي مانند انبارداري، حسابداري و مديريت باشد به مراتب کمتر است و با کمک اين صندوق هاي مکانيزه فروش مي توان نام ، آدرس و شماره تلفن مشتريان را ذخيره نمود و با استفاده از تاريخچه خريد آنها درک مناسبي از تناوب خريد و نيازهاي هر مشتري به دست آورد و به اين ترتيب يک بازاريابي رابطه اي به صورت فردي و کم هزينه انجام خواهد شد .

با وجود اين صندوق ها اجناسي که دير فروش مي روند نيز شناسايي شده و از ليست خريد آتي فروشگاه ها حذف خواهند شد و در نتيجه سرمايه راکد در انبار کاهش مي يابد و ليست خريد جديد بر اساس سفارشات مشتريان و با محاسبه کالاهايي که بيشترين سود و بالاترين فروش را داشته اند تنظيم مي گردد .

با کمک اطلاعات متنوع جمع آوري شده توسط نرم افزارهاي فروش ، گزارشات متعددي جهت تحليل عملکرد فروش به دست مي آيد که با کمک آن ميتوان از وضعيت فروش انواع کالا درزمان هاي مختلف مطلع شد که اين اطلاعات کمک مي کند تا در مقدار و زمان و حجم سفارشات خريد و سرمايه مورد نياز براي کالاي خاص تصميم گيري شود و يا آنکه کالاهاي اضافي به حراج گذاشته شود.

به دليل اين که کليه عمليات فروش، انبار و حسابداري توسط يک سيستم اتوماتيک و يکپارچه صورت مي گيرد، اين عمليات بدون حضور افراد نيز روال خود را ادامه خواهد داد و کنترل و رديابي بر روي کليه فاکتورهاي فروش، خريد و انبار (تغيير موجودي کالا) در کوتاهترين زمان امکانپذير مي باشد تا هيچگاه کسري موجودي کالا و تخفيفات خارج از عرف وجود نداشته باشد.

در پايان ذکر اين نکته ضروري است که با توجه به رقابت شديد در عرصه تجارت و کسب و کار ، اگر واحدهاي صنفي از ابزارهاي مدرن و تکنولوژي پيشرفته بهره گيري نکنند ، در آينده قادر نخواهند بود با روش هاي سنتي موفقيتي کسب نمايند .

منبع : سازمان امور مالیاتی کشور

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.