Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

فساد شويم

رئيس کل سازمان امور مالياتي کشور در پيامي به پنجمين همايش تخصصي دادياران انتظامي مالياتي سراسر کشور ضمن تاکيد بر اهميت ويژه درآمدهاي مالياتي در شرايط فعلي اقتصاد کشورمان خاطرنشان کرد: بايد مانع از شکل گيري هرگونه تخلف و يا فساد شويم. به گزارش رسانه مالياتي ايران، سيد کامل تقوي نژاد در اين پيام که توسط داود آرضايي، دادستان انتظامي مالياتي قرائت شد، اظهار داشت: ماليات در اغلب سيستم هاي اقتصادي، تنها منبع سالم براي تامين هزينه هاي حاکميتي و پوشش دهنده شکاف طبقاتي است. اهميت ويژه درآمدهاي مالياتي بويژه در سال هاي اخير که حرکت به سمت قطع وابستگي بودجه عمومي دولت به مدد درآمدهاي مالياتي، در دستور کار دولتمردان قرار گرفته است مي طلبد که همتي جدي و تلاش دوچندان در عرصه خدمت رساني سازمان امور مالياتي کشور صورت پذيرد تا آسيب هاي اقتصادي کشور به واسطه درآمدهاي پاک و پايدار مالياتي که ذاتا از ثبات و قوام بيشتري برخوردار است، به حداقل کاهش يابد.

رئيس کل سازمان امور مالياتي کشور در ادامه اين پيام، با اشاره به اينکه عدالت يکي از اصول اساس نظام مالياتي کارآمد بشمار مي آيد، گفت: وصول ماليات واقعي، قانوني و مبتني بر اطلاعات شفاف حق و وظيفه دولت و سازمان امور مالياتي است و در اين راستا، اينجانب مهمترين پروژه کنوني کشور را اجراي طرح جامع مالياتي مي دانم. وي اين طرح را بسيار مهم و حياتي دانست و افزود: براي اينکه تشخيص ماليات به صورت عادلانه و دقيق انجام گيرد، بايد اطلاعات شفاف و دقيق در اختيار داشته باشيم و اين امر صرفا با اجراي نظام يکپارچه اطلاعات مالياتي ممکن است. تقوي نژاد اضافه کرد: بطور کلي استفاده از ابزارهاي الکترونيکي به منظور شفاف سازي برنامه ها و اقدامات سازمان، جلوگيري از فرار مالياتي، ايجاد اعتماد بين مردم و سازمان، نظارت سيستمي هوشمندانه، شايسته سالاري، گام برداشتن در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي همگي بسترساز توسعه و تحقق درآمدهاي پاک مالياتي است. وي در بخش ديگري از اين پيام، به نقش مهم نظارت درون سيستمي اشاره کرد و گفت: مراجع نظارتي درون سازماني يا درون سيستمي مي توانند نقش بسيار مهمي در کشف، اصلاح و حتي پيشگيري از بروز تخلفات و مفاسد داشته باشند. ارتکاب تخلف يا جرم توسط يک کارمند معلول عوامل متعدد و گسترده اي است اما دادستاني انتظامي مالياتي به عنوان يک نهاد درون سازماني مي تواند با نظارت مستمر، اين عوامل را ريشه يابي نموده و را ه هاي موثري را براي برخورد با عاملان اين پديده شوم، يافته و با ارائه راهکارهاي کارآمد و قانوني از بروز هرگونه فساد در سطح سازمان ممانعت به عمل آورد.

رئيس کل سازمان امور مالياتي کشور تصريح کرد: اگر انتظار داريم سازمان امور مالياتي کشور به سمت سازماني مطلوب و آرماني و مبتني بر نگاه مقام معظم رهبري و سياست هاي دولت تدبير و اميد حرکت کند، بايد مانع از شکل گيري هر نوع تخلف يا فساد شويم. وي در ادامه با اشاره به اينکه حل گرفتاري هاي روزمره و زياده خواهي نبايد بهانه اي براي ترغيب افراد به تخلف باشد، اظهار داشت: اين موضوع به هر دليلي قبول نيست و لازم است در اين زمينه آموزش و اطلاع رساني هاي لازم ارايه شود. تقوي نژاد افزود: از نظر اينجانب اکثر همکاران مالياتي، افراد سالم و کارآمدي هستند لکن تخلفات اندک نيز موجب بدبيني به نظام مالياتي مي شود. لذا ضرورت دارد بدون تعارف و مماشات برخورد قاطع و قانوني با اين گونه افراد انجام گيرد. رئيس کل سازمان امور مالياتي کشور در خاتمه اين پيام، ضمن قدرداني از زحمات دست اندرکاران برگزاري اين همايش تخصصي دادياران انتظامي سراسر کشور اظهار اميدواري کرد: با استفاده از تمامي ظرفيت هاي موجود قانوني براي تحکيم و تقويت سازمان تلاش کرده و با درک جامع از ضرورت هاي پيش رو در کشف تخلفات و ارتقاء سلامت نظام مالياتي کشور بيش از پيش اهتمام ورزيد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.