شفاف سازی مالیات با نصب صندوق های مکانیزه

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در اخذ مالیات نباید در حق کسی اجحاف شود، افزود: نصب صندوق های مکانیزه به شفاف سازی درآمد و اخذ مالیات کمک می کند.

علی اکبر کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران افزود: موضوع نصب صندوق های مکانیزه به عنوان لایحه دولت در کمیسیون اقتصادی مجلس در دست بررسی است و اقدام دولت برای نصب این صندوق ها تصمیم معقولی است که می‌تواند به شفافیت حسابداری و شرایط اخذ عادلانه مالیات کمک کند.

وی تصریح کرد: مالیات یک موضوع اساسی و مهم در اداره امور کشور است و باید نحوه اخذ مالیات عادلانه باشد و از کسانی توانایی پرداخت مالیات را ندارند، شرایط آنها مورد بررسی قرار گیرد.

کریمی تاکید کرد: در اخذ مالیات نباید در حق کسی اجحاف صورت بگیرد و نبود شفافیت اطلاعات درآمد مودیان مالیاتی یکی از مشکلات اساسی در حوزه مالیات است و در این راستا دولت پیشنهاد نصب صندوق های مکانیزه را داده است.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی افزود: مطابق ماده ۱۲۱ برنامه پنجم توسعه باید فعالیت تمام اصناف و کسبه به صورت الکترونیک ارایه شود. طبق این برنامه تجهیز فروشگاه‌ها به سخت‌افزارها و نرم‌افزارهایی که بتواند گردش مالی آنها را شفاف‌سازی کند، الزامی است.

کریمی تصریح کرد: اصناف نسبت به افزایش تصاعدی مالیات هر سال نسبت به سال گذشته اعتراض دارند ؛ چون افزایش مالیات در شرایطی که اصناف افزایش درآمدی نداشته اند، منطقی نبوده و مبتنی بر قانون نیست و این روند باید اصلاح شود.

منبع : اتاق اصناف ایران

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.