Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

صندوق فروش عبارت است از رايانه‌اي که داراي نرم‌افزار فروشگاهي بوده و به منظور ثبت اطلاعات خريد و فروش روزانه، نگهداري هزينه و موجودي کالا در يک واحد شغلي مورد استفاده قرار مي‌گيرد. هدف از به‌کارگيري سامانه فروش، مديريت خريد، فروش، هزينه و موجودي کالا توسط صاحبان مشاغل و صدور الکترونيکي فاکتور فروش مي‌باشد و داراي انواع مختلفي است که هر حرفه، متناسب با نوع فعاليت خود و ميزان بودجه‌اش، مبادرت به انتخاب و خريد آن مي‌کند.

با توجه به شرايط كنوني و اهميت بسيار زياد افزايش درآمدهاي غيرنفتي براي كشورمان، چاره‌يي جز تاكيد بر پاكيزه‌ترين درآمد در دسترس، يعني ماليات، به ويژه ماليات بر ارزش افزوده كه شفاف‌ترين آنهاست، باقي نمي‌ماند. و از آنجايي كه اجراي هرچه مثبت و موثرتر ماليات بر ارزش افزوده، عملا با استفاده از صندوق فروش توسط مشاغل ممكن خواهد بود، لذا راه‌اندازي اين سامانه بايد به عنوان يك ضرورت همگاني، به ويژه براي شمار كثيري از مشاغل خرده‌فروش سراسر كشور، ارزيابي گردد.

بر اين اساس، نصب صندوق‌هاي فروش، علي‌الخصوص آنها که به حساب بانکي و سيستم مالياتي متصل خواهند شد، گامي مهم و حايز اهميت در شفاف‌سازي اقتصادي و کارآمدي سامانه‌هاي نظارتي مالي و مالياتي تلقي مي‌گردد؛ و نقش دوجانبه‌ي سازمان امور مالياتي و اصناف كشور در همواركردن تدريجي و آرام بسترهاي لازم براي اجراي اين برنامه‌ي بزرگ ملي را پررنگ‌تر از گذشته نشان مي‌دهد.

شكي نيست كه خودكفايي و شكوفايي كشور از طريق بالابردن درآمدهاي غيرنفتي، كه ماليات يكي از عناصر مهم آن محسوب مي‌شود، خواست همه‌ي مسوولين كشور است. در اين ميان، نصب و همگاني شدن استفاده از صندوق‌هاي مكانيزه‌ي فروش، نه تنها گامي بلند در تحقق برنامه‌هاي دولت در تامين درآمدهاي غيرنفتي است، بلكه خود به شفافيت در معاملات و دستيابي به عدالت مالياتي، كه همواره دغدغه‌ي مردم و مسوولين بوده است، نيز جامه‌ي عمل خواهد پوشاند.

منبع : سازمان امور مالیاتی کشور

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.