Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور در نشست اتاق اصناف خراسان رضوی گفت : مودی مداری و عدالت محوری در وصول مالیات مهم ترین رویکرد نظام مالیاتی است . به گزارش رسانه مالیاتی ایران ، سید کامل تقوی نژاد ،امروز پنج شنبه ۵ اسقند ۹۵ ،پس از شرکت دراین نشست ، در خصوص مسایل مختلف نظام مالیاتی ،برنامه ها و راهکارهای سازمان مالیاتی برای ایجاد رونق اقتصادی و همچنین سیاست های دستگاه مالیاتی برای بهبود اعتماد آفرینی در جامعه و تعامل با مردم سخن گفت .
وی با بیان اینکه ایجاد درک مشترک میان سازمان امور مالیاتی و مودیان ،زمینه ارتقای توان مالیاتی و تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی را مهیا می سازد، گقت : این درک مشترک به معنای در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کشور در زمان وصول مالیات و نیز همراهی و همدلی مودیان با نظام مالیاتی برای تامین هزینه های کشور است .
تقوی نژاد افرود: مالیات نقش مهمی در تامین هزینه های مریوط به امنیت ، بهداشت ودرمان ، آموزش و دیگر هزینه های اجتماعی دارد بطوری که مالیات برارزش افزوده اخذ شده در هر استان برای همان شهر استقاده می شود.هم اکنون ۳ در صد از مالیات برارزش افزوده مطابق قانون به شهرداری و دهیاری های محل و یک درصد آن به سلامت استان اختصاص می یابد .
وی در ادامه مبنای کار سازمان امورمالیاتی را اعتمادسازی دانست و گفت: یکی از جهت گیری اساسی سازمان ،تعامل و تفاهم با مودیان است و برهمین اساس امسال برای نخستین بار با اصناف برای مالیات عملکرد سال ۹۴ بدون هیچگونه افزایشی به توافق رسیدیم و این نماد وتبلور اعتماد سازی است .
رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور نصب و راه اندازی صندوق مکانیزه فروش را مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت : اجرای این قانون باعث شفافیت در اقتصاد کشور و در نتیجه تحقق عدالت مالیاتی شده و همچنین کاهش فرار مالیاتی و قاچاق در کشور را در پی خواهد داشت .
وی افزود : در صورتی که مودی اعلام نماید که صندوق مذکور را نصب کرده به منزله ی نصب تلقی شده و مورد تایید سازمان است .
تقوی تژاد در ادامه سخنانش احترام به مودی و برخورد شایسته با آنان را یکی دیگر از سیاست های اصلی سازمان برشمرد و گفت : مودی محوری از اولویت های اصلی سازمان مالیاتی است و بایستی همواره مورد توجه مدیران و کارکنان نظام مالیاتی باشد .
وی با اشاره به اینکه مودیان در صورتی که اصل بدهی خود را تسویه نمایند جرایم قابل بخشش آنها بخشیده می شود از آنان خواست نسبت به انجام تکالیف خویش جدی بوده و با ارسال صورت معاملات خود اقدام نمایند تا زمینه اخذ مالیات از دیگر افرادی که به نوعی فرار مالیاتی دارند فراهم شود .
رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور در ادامه تصریح کرد : هیات های حل اختلاف مالیاتی باید محلی مطمئن برای گفت و گو و تعامل مابین سازمان و مودی برای حل مشکلات مردم باشد و نیاز است نشست این هیات با حضور تمام اعضا تشکیل شود .
وی حمایت از تولید و صادرات را از دیگر محور ها و برنامه های سازمان مالیاتی خواند و گفت : مطابق قانون مالیات های مستقیم مشوق ها و حمایت های خوبی از تولید و صادرات پیش بینی شده که مهمترین آنها کاهش نرخ مالیات ها ، هدفمند سازی معافیت ها و ارایه مشوق ها ی متعدد به فعالان اقتصادی است .
تقوی نژاد ، اجرای عدالت مالیاتی را مهم ترین سیاست نظام مالیاتی برشمرد و گفت : سازمان امور مالیاتی به هیچ عنوان بنا ندارد تا با بی عدالتی و فشار به مودیان مالیاتی ، مالیات اخذ کند بلکه وصول مالیات حقه باید با شناسایی مودیان جدید و گسترش تور مالیاتی انجام گیرد. وی افزود: با اجرای طرح های جدید نظام مالیاتی عملا کسانی که در تورهای مالیاتی نیستند شناسایی شده و فرار مالیاتی در کشور کاهش خواهد یافت.

منبع : سازمان امور مالیاتی کشور

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.